איך לייבש שטיחים אחרי הצפה בבית?

הזמינו אותנו

איך לייבש שטיחים אחרי הצפה בבית?

דגנית מנתניה התקשרה אלינו השבוע מודאגת וסיפרה לנו שהייתה להם בבית הצפה:

"חזרנו במוצאי שבת מחופשה משפחתית באילת וגיליתי שהייתה דליפה מאחד הברזים בבית והכל מוצף. למזלי הרב הנזק העיקרי שנגרם היה לשטיחים בסלון ובחדרי השינה וההצפה לא הצליחה להרוס את שאר הרהיטים ומוצרי החשמל. רק שטיחים זה אכן מזל אבל אין לי שמץ של מושג איך לייבש עכשיו את השטיחים בלי להרוס אותם".

המומחים שלנו הסבירו לה שהפעולה הראשונה שחשוב לעשות היא להוציא את השטיחים הרטובים למרפסת או חצר ובכל מקרה לא להניח את הצד שעליו דורכים כלפי השמש, כדי לא לגרום לדהיית צבע.

נדגיש שכאשר מגלים בזמן הצפה בבית, יש הרבה יותר פתרונות יעילים שאפשר לבצע לבד, מבלי להיעזר במומחים וביניהם: לייבש את השטיחים בעזרת מגבות, להרים את השטיח על משטח מוגבה ולתת לנוזלים לרדת למטה וכך הלאה.

בינתיים ההתנהלות החכמה ביותר היא להרחיק את השטיחים הרטובים ממוצרי חשמל ולאוורר את הבית ולחכות עד שתגיע חברת ניקיון מקצועית שתטפל בשטיחים.

המומחים של גד קלין ממליצים:

הסיבה המרכזית שבגינה הצענו לדגנית להיעזר בחברת ניקיון ולא לנסות להתמודד לבד עם ניקיון השטיחים, היא שעבר הרבה זמן מהרגע שבו התרחשה ההצפה ועד הרגע שהיא גילתה את זה.

כשמגלים בזמן הצפה, הנזק שנגרם לשטיח קטן יותר ולרוב ניתן לפתור את הבעיה לבד ולא כך היה במקרה הנוכחי. שטיחים שנרטבים יכולים להיהרס במגוון אופנים. לדוגמא, בכך שהצבע יזלוג או ידהה, שסיבי השטיח יהרסו, שייווצרו בקטריות ועובש ו/או ריחות רעים וכך הלאה.

חברת ניקיון מקצועית תדע כיצד לייבש את השטיח מבלי להזיק לו וכמו כן, תבצע ניקיון שטיחים בעזרת חומרי ניקיון איכותיים, שלא יהרסו את השטיח. לאחר שטיפה וייבוש באמצעות מכשירים מיוחדים, תתבצע הברשה של סיבי השטיח ושם בתקווה יסתיים התהליך והשטיח יחזור לקדמותו.

עלויות


השאלה כמה עולה לנקות שטיחים אחרי הצפה תלויה מאוד בסוג השטיח, בגודלו וכמובן - בחומרת הנזק שנגרם לו בשל ההצפה. בגדול העלויות לניקיון מקצועי של שטיחים נעות בין 4-10 ₪ למ"ר.

בכל אופן מומלץ להיעזר בחברת הניקיון כדי לבצע ניקיון מקיף לבית אחרי ההצפה, אם כבר מזמינים במיוחד חברה מקצועית שתנקה את הבלגן.

שאלות נוספות בנושא ניקיון אחרי הצפה? נשמח לענות!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר