איך להסיר עובש מהתקרה והקירות באמבטיה?

הזמינו אותנו

איך להסיר עובש מהתקרה והקירות באמבטיה?

חדר האמבטיה אמור להיות אחד המקומות הנקיים ביותר בבית, אך לדאבוננו לא אחת קורה שקירותיו "מתקשטים" בכתמי עובש. עובש הורס את מראה התקרה והקירות ולא פחות גרוע מכך, הוא גם פוגע בבריאותם של אלו ששוהים לידו, משום שהוא מפיץ ריחות רעים ורעילים. כדי להיפטר מהעובש ניתן להשתמש בחומרי ניקוי שקונים בחנויות, כמו לדוגמא מלרוד משמיד עובש של יעקבי, מסיר עובש של סנו, משמיד עובש וטחב של JOMAX ודומיהם.

במידה ואתם מעוניינים להשתמש בחומרי ניקוי טבעיים וידידותיים לסביבה, ניתן להשמיד את העובש באמצעות שיטות ביתיות. נדגיש, שכאשר רוצים להיפטר מעובש אין מדובר בניקוי שלו, אלא בהשמדתו וזאת משום שהוא סוג של פטרייה, שאם לא משמידים אותה מהשורש, היא יכולה לחזור ובגדול. במידה והעובש התפתח ויש רטיבות קשה ונפיחות, מוכרחים לקלף קודם את שכבת העובש בעזרת שפכטל ו/או לשפשף את הקיר עם נייר זכוכית.

לאחר מכן מכינים תמיסה שמורכבת מאבקת הלבנה, אקונומיקה ומים, או אבקה עם סודה לשתייה ומי חמצן או תערובת של שתיים וחצי כוסות מים עם שתי כפיות של שמן עץ התה. את התערובת שבחרתם להכין (לא משנה באיזה מהאופציות לעיל הכנתם) יש להתיז על הקיר ולהמתין לפחות שעה.

כל הפעולות צריכות להיעשות כשאתם מוגנים בעזרת כפפות גומי, כדי שלא חלילה תבואו במגע ישיר עם העובש. אחרי שעה משפשפים את הקיר שוב ושוטפים עם מים. לאחר שהקיר מתייבש חשוב מאוד לצבוע אותו עם שכבה של צבע נגד עובש על מנת למנוע את חזרתו.  

המומחים של גד קלין ממליצים:

הטיפ הכי חשוב בהקשר של עובש על קירות חדר האמבטיה זה להקדים תרופה למכה. עובש נוצר במקומות שבהם יש לחות גבוהה או רטיבות בשילוב עם טמפרטורות גבוהות ולכן חייבים לאוורר את חדר האמבטיה אחרי כל מקלחת ולא לתת לאדי המים החמים להישאר סגורים בתוך החדר, מה שמן הסתם מהווה קרקע פורייה להיווצרותו של העובש.

ככל שתקפידו לאוורר את האמבטיה ובמקביל, להקפיד לנקות את הקירות והתקרה בתדירות קבועה עם אקונומיקה, כך תקטינו את הסיכוי להיווצרותו של עובש בחדר האמבטיה שלכם ו/או במקומות נוספים בביתכם שמועדים לפורענות מהסיבות שצוינו לעיל. במידה וניסיתם את כל הטיפים שהוזכרו והעובש עדיין לא יורד, כדאי להזמין חברת ניקיון מקצועית כדי לבחון את הבעיה לעומקה. ייתכן שהעובש חדר לעומקם של קירות האמבטיה ואז רק חברה מקצועית עם מכשור מתאים וחומרים מיוחדים, תצליח לטפל בעובש.

עלויות

התשובה לשאלה כמה עולה לנקות עובש תלויה ביתר חלקי הבית שאותם תרצו לנקות. ניקוי עובש מתבצע כחלק מניקיון כללי בבית ובפרט ניקוי אמבטיות. העלויות לניקיון דירות ובתים פרטיים הן 8-15 ₪ למ"ר. אנחנו מתחייבים להעניק לכם שירות מקצועי ויעיל שיסייע לכם להיפטר מהעובש ולהבריק את הבית לשביעות רצונכם המלאה.

רוצים לדעת יותר? פנו אלינו לשיחה אישית עם מומחה ניקיון!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר