איך מנקים שטיח פרסי?

הזמינו אותנו

איך מנקים שטיח פרסי?

שטיחים פרסים נמצאים בסלון ולעיתים גם בחדרי השינה. המבנה שלהם לרוב מלבני והטקסטורה מורכבת מעיגולים, מעוינים ומשולשים, במגוון צבעים וברמת צפיפות שונה. נדגיש, שכל שטיח פרסי דורש התייחסות אחרת, שכן יש הבדלים משמעותיים בין שטיחים פרסים שיוצרו בעבודת יד לבין כאלו שנעשו על ידי מכונות, במיוחד מבחינת טיב החומרים שמהם עשוי השטיח וכן רמת צפיפות הסיבים שלו.

כך או כך, כשרוצים לבצע ניקוי שטיחים ובפרט ניקוי שטיחים פרסים, ישנן שיטות ביתיות ובנוסף גם טכניקות לניקוי יעיל, כאלו שמתבצעות בעזרת מכונות משוכללות שאותן מפעילים מומחים מחברות ניקיון. בנוגע לשיטות הביתיות מומלץ מאוד לשאוב את השטיח לפחות פעם בשבוע ולסובב אותו מעת לעת, זאת כדי לאפשר לסיבי השטיח "לנשום". ניתן להשפריץ על השטיח כמות קטנה של חומר לניקוי שטיחים כמו לדוגמא, סנו שטיחים ולוודא שאתם משתמשים רק בחומרים מוכרים ובטוחים.

אמנם, ישנם מצבים שבהם דרוש ניקיון יסודי יותר, כאשר רוצים להסיר כתמים מהשטיח ו/או במצב שבו השטיח לא נוקה תקופה ארוכה. האופציות הקיימות לניקיון של שטיחים פרסים הן: קרצוף רטוב, קרצוף יבש, ניקוי בפדים וניקוי באדים. כל אחת מהאפשרויות כוללת מכונות ניקוי וקרצוף מקצועיות ובכל אופן, חשוב לוודא שמשתמשים רק בחומרי ניקוי איכותיים ולא חלילה רעילים שעלולים להזיק לשטיח וחבל.

המומחים של גד קלין ממליצים:

נדגיש, שבעבר ההמלצה לניקוי שטיחים הייתה לנער את השטיח, לחבוט בו ולהשאיר אותו בשמש להתאוורר וזה באופן חד משמעי משהו שאסור לכם לעשות. החבטה פוגעת בסיבים של השטיח הפרסי והשמש גורמת לדהיית הצבע ולכן זה ממש לא חכם לנסות לנקות את השטיח כך.

הדרכים היעילות והבטוחות לניקיון השטיח כפי שהוזכר לעיל, הן ראשית באמצעות שואב אבק, זאת כדי להימנע מלכלוך ולהגן על השטיח מפני קרדית האבק ושנית, על ידי אחת משיטות הניקיון המקצועיות לניקוי שטיחים שהוזכרו לעיל.

עלויות

השאלה כמה עולה לנקות שטיח פרסי תלויה בסוג השטיח ובגודלו והמחירים שאנו בגד קלין מציעים נעים בין 4-8 ₪ למ"ר לשטיח פרסי ואגב, גם לשטיחים מסוגים אחרים. במידה ותרצו להיעזר בשירותיה של חברת הניקיון לטובת מטלות ניקיון נוספות בבית, העלויות לניקיון מקיף של הבית, נעות בין 8-15 ₪ למ"ר. אנו מתחייבים להעניק לכם שירות מקצועי, מהיר ובמחיר משתלם ומבטיחים לבצע את מלאכת הניקיון של השטיח הפרסי או כל אזור אחר בבית, על הצד הטוב ביותר.

רוצים לדעת יותר? פנו אלינו לשיחה אישית עם מומחה ניקיון!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר