כל מה שחשוב לדעת על ניקוי מקלטים!

הזמינו אותנו

כל מה שחשוב לדעת על ניקוי מקלטים!

המצב הביטחוני בישראל לא תמיד מזהיר ועל כן החליטה המדינה לחייב את כל האנשים הפרטיים וחברות הנדל"ן שאחראיות על פרויקטים גדולים של בנייה, להוסיף לבנייה המתוכננת גם מ"ר נוסף שיוקצה לטובת בניית מקלט. נכון להיום, בכל מבנה בישראל יש מקלט, בין אם זה אומר מקלט כחלק מדירת המגורים ובין אם מקלט שמיועד לטובת הדיירים של הבניין כולו וממוקם במרתף או לצד הבניין.

אותם מקלטים אצל חלקנו משמשים כחדרי מגורים לכל דבר ועניין ולכן הם נשמרים במצב תקין של סדר וניקיון ואילו במקרים אחרים, המקלטים ממוקמים במרתף הבניין או באזור בבית שאינו בשימוש יומיומי, מה שגורם להם לא אחת להפוך למעין מחסן מאולתר, שמלא בחפצים ישנים ופסולת.

העניין הוא, שמקלט מלוכלך ועמוס באלגן, יכול ברגע האמת בעתות מצוקה - הסלמה ביטחונית או מלחמה, להוות בעיה רצינית וזאת מהסיבה הפשוטה שהוא לא יהיה ערוך להכיל את דיירי הבית / הבניין שאמורים לשהות בו בזמן אזעקות או חמור מכך, לאורך המבצע כולו.

החשיבות של ניקיון מקלטים

המקלט אמור לשמור על ביטחוננו אם חלילה נאלץ להתמודד עם משבר של איום ביטחוני קונקרטי. אם המקום שאמור להגן על בטיחותנו יהיה עמוס חפצים, מלוכלך ומזוהם, לא רק שלא נוכל לשהות בו בשל חוסר מקום, אלא שגם אם כן נצליח להידחס לתוכו, נעמיד את עצמנו בסכנה בריאותית.

מקלט זה מקום סגור ואטום ואם בתוך הדוחק הזה יהיה עובש ופטריות על הקירות וכתמים על הרצפה, המשמעות הישירה היא שננשום חיידקים וסביר להניח כתוצאה מכך, נהיה חולים. לכן, חשוב לשמור על המקלט נקי ומסודר גם בזמני שלום.

יתרה מכך, ברגע שהמקלט אכן יצטרך לשמש אתכם למגורים זמניים, רוב הסיכויים שלא רק אתם תשהו בו, אלא גם ילדים וקשישים, מה שמגביר כפליים את החשיבות של ניקיונו וזאת כאמור על מנת למנוע מחלות וכן למנוע החלקה.

מלבד בריאות ומניעת סכנות החלקה, כדאי להתייחס גם להיבט הרגשי שרלוונטי לעניין ניקיון המקלט. אם כבר הגעתם למצב שאתם צריכים לשהות במקלט לאורך זמן, סביר להניח שהסיבה לכך היא שהמצב הביטחוני הידרדר וכדי לא להוסיף מתח למתח שגם ככה קיים, עדיף לכולם שהמקום שבו תשהו יהיה נקי, מסודר ונעים, כדי לשמור על מורל גבוה, לפחות בפן הזה.

דגשים שכדאי לקחת בחשבון

אחרי שהבנתם מדוע חשוב לנקות מקלטים, יש להתייחס לדגשים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתחילים לנקות. ראשית נבהיר שניקיון מקלטים זה עסק למקצוענים בלבד ולכן תמיד עדיף לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית ובפרט כזו שעובדיה הנם מומחים בניקיון מקלטים ואשר צברו ניסיון רב בתחום.

שנית נבהיר, שניקוי מקלט דורש היערכות שונה מאשר ניקיון דירה והקפדה על שלבי הניקיון, בהכרח תהפוך את ניקיון המקלט ליעיל, מהיר ואפקטיבי יותר. קודם כל חייבים לבצע פינוי פסולת ולאחר מכן כשיישארו במקלט רק רהיטים נחוצים, לפנות את הרהיטים האמורים החוצה. לאחר מכן יש לברר מה מצב הקירות ובמידה ויש עובש לבצע ניקוי עובש יסודי.

כמו כן, מומלץ לבצע קרצוף רצפות ובמידת הצורך גם ליטוש רצפות, כדי להעניק לרצפה מראה נקי ולהסיר כתמים שוודאי נוצרו עם הזמן. נמליץ גם על סיוד הקירות וצבע ובנוסף, טיפול ייחודי לנטרול ריחות רעים.

בהקשר לנטרול ריחות נציין שמקום שעומד כל השנה סגור, בהכרח מדיף ריחות רעים ואלו לא רק שאינם נעימים, אלא שהם גם יכולים להזדחל מהמקלט החוצה ולהסריח את יתר חלקי הבית או הבניין.

בחירה בחברת ניקיון מקצועית שתגיע לנקות את המקלט שלכם עם המכשור המתאים ועם צוות עובדים מנוסה, תהפוך את ניקיון המקלט למוצלח יותר. אנו בגד קלין מומחים בניקיון מקלטים ומציעים לכם שירות מקצועי ומשתלם, כולל הדברה חינם.

פנו אלינו לשאלות נוספות!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר