איך מסירים לכלכוך ממרצפות קרמיקה?

הזמינו אותנו

איך מסירים לכלכוך ממרצפות קרמיקה?

כשרוצים לעצב את הבית לא אחת מתאימים את סגנון הריצוף לטרנדים העיצוביים הרלוונטיים לעת הבנייה או השיפוץ. העניין הוא שלעיתים לא לוקחים בחשבון במכלול השיקולים כאשר בוחרים ריצוף גם את עניין הניקיון וכך קורה שמרצפות הקרמיקה שבחרתם מתלכלכות על בסיס קבוע ולכם אין את הידע והניסיון הדרושים כדי לנקות אותן.

השאלה איך מסירים לכלוך ממרצפות קרמיקה או גרניט פורצלן חוזרת על עצמה שוב ושוב ולא זאת בלבד, אלא שאנו מקבלים פניות מלקוחות שמבקשים סיוע בחידוש מרצפות קרמיקה שנהרסו מסיבות שונות ומשונות, ביניהן, בין היתר, שימוש בחומרי ניקיון שאינם מתאימים או כתמים שנוצרו ובעלי הבית לא יודעים כיצד להסירם.

השיטה הטובה ביותר להסרת לכלוך ממרצפות קרמיקה היא שימוש בחומרי ניקיון איכותיים וידידותיים לסביבה, כאלו הנמכרים ברשתות הגדולות ומוכרים לכולנו מהמדפים בסופר, כמו לדוגמא פוליויקס של סנו. אם מדובר בכתם נקודתי ניתן להשתמש בספוגית הפלא הלבנה ובמידה וישנם כתמים קשים, למשל כתמי חלודה הנוצרים כתוצאה ממגע של רהיטי ברזל עם רצפה רטובה, כדאי להשתמש בחומרים להסרת חלודה.

בכל אופן, חשוב לוודא מה כתוב בגב האריזה ולבחון האם החומר להסרת חלודה שבו אתם רוצים להשתמש מתאים גם לקרמיקות. זאת כדי לא ליצור כתם גדול יותר. בהקשר זה נוסיף שמאוד לא מומלץ להשתמש בחומצת מלח, כפי שכתוב במקומות מסוימים ברחבי הרשת, כיוון שחומצת המלח מזיקה לקרמיקה ויוצרת כתמים חדשים. כך או כך, כדאי לנסות את החומר שבו אתם משתמשים בפינה נסתרת בבית ואז במידה וניסיונכם כשל, רק אזור קטן ומוצנע יפגע ולא הרצפה כולה.

המומחים של גד קלין ממליצים:

אם ניסיתם לנקות את הלכלוך שהצטבר על הקרמיקה בעצמכם אך ללא הצלחה, אנו מציעים לכם לפנות לחברת ניקיון מקצועית. נדגיש, שלא ניתן לבצע פוליש או ליטוש מרצפות על רצפת קרמיקה. זאת משום שרצפת קרמיקה או גרניט פורצלן נאפית בתנור, יש לה ציפוי טבעי ולא ניתן ללטש אותה או להוריד ממנה שכבה ולסוגי רצפות כאלו מתאים תהליך קרצוף יבש או קרצוף רטוב וניקוי בלבד.

לאחר קרצוף מקצועי ויסודי כל הלכלוך יוסר מהמרצפות בביתכם ואתם תוכלו ליהנות ממראה מבריק, יפה וחדש שישפיע לחיוב על הרצפה בפרט ועל כלל הבית. אגב, קרצוף קרמיקה מתאים גם כאשר רוצים לחדש מראה קרמיקה ישנה וגם אם מדובר בניקיון אחרי שיפוץ, שבמסגרתו רוצים להסיר כתמים קשים מהרצפה, כמו לדוגמא, כתמי צבע, סיליקון וכיוצא בזה.

עלויות

העלות להברקת מרצפות בבית היא 6-12 ₪ למ"ר ויש לקחת בחשבון את סוג הקרמיקה ואת חומרת הכתמים שהנכם רוצים להסיר. כמו כן, עליכם לקחת בחשבון שכדאי מאוד כשמזמינים חברת ניקיון מקצועית, להיעזר בשירותיה לטובת ניקיון של חלקים נוספים בבית שאינכם מצליחים לנקות בעצמכם, כמו לדוגמא גם ניקיון של הקרמיקות באמבטיה וכך הלאה.

שאלות נוספות? המומחים שלנו ישמחו לענות!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר