איך מסירים כתמים מרצפת גרניט פורצלן?

הזמינו אותנו

איך מסירים כתמים מרצפת גרניט פורצלן?

רצפת גרניט פורצלן הפכה פופולארית מאוד בישראל בשנים האחרונות וזה, בין היתר, בזכות המראה הנהדר שהיא מוסיפה לבית. העניין הוא שרצפת גרניט פורצלן בשונה ממרצפות אחרות, דורשת ניקיון ייחודי ובפרט כאשר מדובר על הסרת כתמים קשים מרצפה שכזו. ישנם שני סוגים של רצפת גרניט פורצלן - מזוגגת, שמכוסה שכבה עדינה ומבריקה ומלוטשת, שמלאה נקבוביות. כל סוג מצריך טיפול ספציפי ובכל מקרה כדאי להבין מראש מה מותר ומה אסור כשמנקים את הרצפה.

שחיקה של הרצפה, אובדן ברק, דהיית צבע, הצטברות של חלודה וכתמים, נוצרים מסיבות מגוונות והפתרון לכל אותם גורמים מפריעים זהה. ניתן לנסות להסיר את הכתמים בעזרת שיטות ביתיות ובכלל זאת: ספוג הפלא, הכנת תערובת של מים עם אבקת כביסה, שימוש בסבון כלים או נוזל לשטיפת רצפות גרניט פורצלן, למשל פוליויקס לטיפול ברצפות גרניט פורצלן וקרמיקה של סנו.

בכל אופן, לא משנה באיזה חומרי ניקוי אתם משתמשים, רצוי מאוד שיהיו אלו חומרים איכותיים וידידותיים לסביבה והכי חשוב, שלא יכילו ווקס. הווקס יוצר על גרניט פורצלן שכבת שומן ופוגע ברצפה לטווח הקצר והארוך.

המומחים של גד קלין ממליצים:

הטיפ הראשון הוא לשמור על הרצפה על ידי ניקוי קבוע בעזרת מטילת לחה באופן קבוע למניעת הצטברות של לכלוך וכתמים בחריצי המרצפות. אך משלא נעשה אותו ניקיון בקביעות ובמידה והשיטות הביתיות שהוזכרו לעיל לא עזרו והכתמים עדיין מתעקשים להישאר על הרצפה, הפתרון הוא להזמין חברת ניקיון מקצועית. נדגיש שפוליש במקרה של גרניט פורצלן זה לא רעיון טוב בכלל ומעבר לכך שהוא לא יעזור, הוא גם יכול להזיק. כיוון שלא ניתן להשתמש בפוליש על רצפת גרניט פורצלן, אופן הטיפול הוא קרצוף.

לרצפות גרניט פורצלן מחוספסות כדאי לבחור בשיטה של טיפול עם מכונה וחומרי ניקיון מיוחדים שמחדשים את הגרניט פורצלן ומנקים את החריצים של הרצפה. לרצפות גרניט פורצלן אנטי סליפ, כאלו הנמצאות לרוב באמבטיות, שירותים, מרפסות ניתן גם כן להשתמש במכונה וחומרי ניקיון מיוחדים נוספים שמחדשים את הגרניט פורצלן ושמתאימים לאנטי סליפ.

עלויות

התשובה לשאלה כמה עולה להסיר כתמים מרצפת גרניט פורצלן תלויה בשיטת הניקוי שתיבחר למרצפות שלכם. לרוב חברת ניקיון תציע ניקיון בעזרת ליטוש רצפות, שאז העלויות הן 6-12 ₪ למ"ר. במעמד זה ראוי לציין שאם כבר הזמנתם חברת ניקיון לטובת העלמת כתמים וחידוש של הרצפה, מומלץ להוסיף עוד כמה שקלים ולבצע ניקיון מקיף בכל הבית, בעלות של 8-15 ₪ למ"ר. ניקיון שכזה יסייע לכם להיפטר מהלכלוך והאבק בכל חלקי הבית וליהנות מבית נקי, שנראה נפלא, מריח נהדר וגורם לכל מי שמגיע אליו להרגיש שפשוט בא לו להישאר.

רוצים לדעת יותר? מוזמנים לשיחה אישית עם מומחה ניקיון!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר