טיפים לניקוי ושמירה על השטיחים שלך

הזמינו אותנו

טיפים לניקוי ושמירה על השטיחים שלך

המומחים של גד קלין יביאו לפניך בכתבה הבאה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכל אחד לשמור על מראה השטיחים בבית במצב מעולה לאורך שנים רבות. כל מה שצריך לעשות בשביל לשמור על השטיח כרוך בהשקעה של כמה דקות בכל חודש.

הטיפ הראשון שאותו כולם צריכים לזכור הוא ששטיח עשוי מסיבי בד, צמר, משי או כל חומר עדין אחר. שימוש בחומרים שאינם מתאימים לסיבי הבד ממנו ארוג השטיח שלך, עלול לגרום לנזק בלתי הפיך ומכך רוצים להמנע.

השטיחים בבית תורמים לאסתטיקה ולתחושת החום והביתיות. על מנת לשמור עליהם לאורך זמן יש לדאוג לתחזוקה שוטפת וקבועה שלהם. טיפול לא נכון עלול לגרום לשחיקה והתיישנות מהירה של השטיח ולפגיעה באיכותו וביופיו.

חברת גד קלין מתמחה בין השאר בניקוי שטיחים והמומחים שלנו צברו ידע וניסיון רב באבחון ונקיון שטיחים מכל הסוגים. להלן רשימת טיפים שיתנו מענה לשאלותיך, זאת בהסתמך על שאלות נפוצות שנשאלנו על ידי לקוחות שקיבלו מאיתנו שירותים בעבר.

טיפים חשובים שכל אחד צריך להכיר

שאיבת השטיח - מומלץ לשאוב אבק מהשטיח פעמיים בשבוע. כאשר שואבים אבק בתכיפות גבוהה השטיח לא מספיק לאגור ולספוג כמות גבוהה של אבק וגובר הסיכוי שהשואב ישאב את רוב האבק והשטיח יהיה נקי כל הזמן.

באיזה שואב אבק כדאי להשתמש - בשטיח ביתי ובמיוחד בשטיחים עדינים, העשויים מצמר או בעבודת יד לא מומלץ להשתמש בשואב אבק חזק מדי או שואב תעשייתי. שואבים אלו חזקים מדי עבור שטיחים ביתיים והם עלולים לגרום נזק לשטיח כמריטת השיער שלו, דבר שיאיץ את ההתבלות וההתיישנות של השטיח.

פעולות מומלצות לאחר שאיבת אבק - לאחר השאיבה מומלץ לעבור על השטיח עם מברשת ידנית לניקוי שטיחים בעלת שיער קשה. המברשת תסיר את חלקי האבק והלכלוך היבש שהשואב לא הצליח לשאוב. לאחר פעולה זו, אפשר לקחת סמרטוט נקי, להרטיבו במים המהולים במעט נוזל כביסה. יש לסחוט את הסמרטוט היטב להשארת לחות מעטה בלבד. לאחר הסחיטה ניתן לעבור עם הסמרטוט על פני השטיח לצחצוח והברקה אחרונים.

ניקוי אבק שחדר עמוק - השאיבה השבועית, יסודית ככל שתהיה, אינה מצליחה להוציא את כל חלקיקי האבק והפירורים. על מנת לנקות את השטיח מלכלוך זה מומלץ להפוך אותו אחת לחודש למשך יממה עם פניו כלפי הרצפה. לאחר ההפיכה כדאי ללכת על השטיח ולדרוך עליו. פעולה זו גורמת לאבק והלכלוך שנתפס בעומק הסיבים לצאת החוצה. לאחר יממה כדאי לשאוב בעזרת שואב את גב השטיח ואז להפוך אותו ולשאוב את פניו.

אחת לשלושה חודשים מומלץ לחזור על הפעולה, אך למשך זמן רב יותר, לשלושה ימים, כאשר סדר יתר הפעולות נשאר אותו דבר.

מה לא לעשות בעת ניקוי שטיח

מסתבר ששיטות סבתא לא תמיד נכונות וטובות. בעבר נהגו לתלות את השטיח על אדן החלון ולחבוט בו בעזרת מקל שטיחים. מסתבר שפעולות אלו מזיקות לשטיח. יתרה מכך, אין לתלות את השטיח בשמש, שכן קרני השמש גורמות לדהיית הצבע וזהו נזק בלתי הפיך.

אסור גם לחבוט בשטיח או לנער אותו בחוזקה. פעולות אלו גורמות לפיצוצים במרקם גב השטיח ועם הזמן גורמות לפירוק ובלאי שלו. מומלץ להימנע מקיפול השטיח, משום שקיפול עלול לגרום לסימנים שלא ניתן יהיה לישר בחזרה. במידה ורוצים לקפל את השטיח ניתן לגלגלו. הגלגול אינו גורם כל נזק לפני השטיח או לצורתו. פעולה נוספת שאיננה מומלצת היא שאיבת הפרנזים של השטיח, כיוון ששאיבה זו עלולה להביא לתלישתם.

שימוש בחומרי ניקוי - שטיחים עלולים להיות רגישים מאוד לחומרי ניקוי לא מתאימים, דבר העלול לגרום לנזק. כשעולה הצורך בהסרת כתמים מומלץ לנסות ולהספיגם במטלית יבשה, או במטלית לחה במים וסחוטה היטב. מומלץ לא לנסות ולהשתמש בכל חומר ניקוי אם לא בטוחים בתוצאות. שימוש בחומר לא מתאים יגרום לנזק בלתי הפיך. במקרים של כתמים קשים מומלץ ורצוי להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

הגיע הזמן לנקות? רק אצל מומחים!

גם מי שמקפיד על תחזוקת שטיחים קבועה, זקוק לניקוי מקצועי מדי תקופה. ניקוי מקצועי עושה שימוש בציוד מיוחד ובחומרי ניקוי יעודיים לניקוי עמוק של השטיח ולהסרת לכלוך שהניקוי השוטף לא מצליח להסיר. אנו בגד קלין מומחים בניקוי שטיחים. אנו מקפידים על שימוש בחומרי ניקוי איכותיים העשויים מחומרים ידידותיים לסביבה והכי חשוב - מתאימים את שיטת הניקיון והחומרים בדיוק לסוג השטיח שבביתך.

שאלות נוספות? המומחים של גד קלין ישמחו לענות!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר