טיפים לניקוי שטיחים

הזמינו אותנו

טיפים לניקוי שטיחים

שטיח הוא אביזר המוסיף יופי, חום ותחושת ביתיות. יחד עם זאת, הוא מקור לאבק ולכלוך ואינו פשוט לניקוי. שטיח לא נקי, מאובק או עם כתמים עושה את הפעולה ההפוכה. הוא אינו מוסיף יופי ואף עלול להזיק לבריאות, עקב הצטברות של קרדית האבק.

מאחר וכדי לנקות את השטיחים יש צורך בפעולות מורכבות הדורשות ידע, רבים מתקשים במשימה זו. ניקוי לא נכון עלול לגרום נזק בלתי הפיך לשטיח.

הדרך הטובה ביותר לניקוי שטיחים היא על ידי חברת ניקיון מקצועית, גם לניקוי שוטף וגם אם חלילה יש צורך בניקוי מיידי עקב נוזל שנשפך על השטיח.

גד קלין הינה חברת ניקיון מנוסה המתמחה במגוון רחב של שירותי ניקיון ובינהם ניקוי בתים וניקוי משרדים. המומחים שלנו מנוסים גם בביצוע ניקוי שטיחים.

שיטות ועצות לניקוי מיידי של שטיחים

ישנם שני סוגים של לכלוך הנדבק לשטיחים ולכל סוג צורת ניקוי שונה ולהן השיטות שבהן ניתן לטפל בלכלוך בשטיחים:

הסרת לכלוך מוצק: לכלוך מוצק כולל דברים יבשים ומוצקים שנדבקו לשטיח כגון פירורים, אבק ושיער. הסרת לכלוך מוצק דורשת שאיבה עמוקה ויסודית של השטיח בעזרת שואב אבק.

הסרת כתמים מנוזל: הסרת נוזל כוללת כתמים שנוצרו על השטיח בעקבות נוזלים שנשפכו עליו, כמו למשל כתמי שתיה, כתמי קפה וכתמי שמן. הסרת נוזל משטיח הינה פעולה מורכבת יותר מהסרת מוצק, זאת עקב ההרכב והמבנה של השטיח.

נדגיש, כי השטיח בנוי משערות צפופות של אריג הארוגות שתי וערב. ניקוי לא זהיר או לא נכון עלול להעמיק את הכתם ולהספיג אותו בצורה עמוקה יותר בשטיח.

סיכון נוסף שקיים הוא שימוש בחומרי ניקוי לא נכונים העלולים לגרום נזק לשטיח, לטקסטורה שלו, או לפגום בצבעו.

קריאה נוספת: ניקוי שטיחים בקרצוף יבש.

הדרך הבטוחה ביותר לנקות כתם נוזל משטיח היא קודם כל להגיב מיד. כתם שנוצר זה עתה, יש סיכוי גבוה שתגובה מיידית תצליח להסיר אותו. אם מחכים ונותנים לכתם להתייבש, פעולת הניקוי תהיה הרבה יותר מסובכת, עד לבלתי אפשרית.

מיד כשהכתם נוצר מומלץ לקחת נייר סופג ולטפוח עמו על הכתם, לא לשפשף. השפשוף רק מספיג את הכתם עמוק יותר בשטיח ומרחיב אותו. כדאי לנסות לספוג בעזרת הנייר כמה שיותר מהנוזל. לאחר מכן, בעזרת מגבונים לחים, מומלץ להמשיך ולנקות את הנוזל עד להעלמתו.

במידה והכתם נובע מנוזל חומצי כשתן, קיא או מיץ, מומלץ לשפוך על הכתם מים כדי לדלל אותו וכדי לנטרל את החומציות העלולה לגרום נזק לשטיח. לאחר מכן פועלים באותו האופן, סופגים את הנוזל על ידי טפיחות על השטיח.

אם יש ברשותך שטיח יקר אנחנו ממליצים על ניקוי שטיחים באדים או על ניקוי שטיחים בפדים.

באילו חומרי ניקוי מומלץ להשתמש?

במידה ורוצים להשתמש בחומר ניקוי קנוי, כמו תרסיסים וסבונים, רצוי לנסות את החומר קודם בפינה נסתרת של השטיח, כדי שאם החומר אינו מתאים לסוג השטיח, תוכל לראות זאת מבעוד מועד ולהימנע מהשימוש בו.

מומלץ להשתמש בחומרים בעלי רמת חומציות PH ניטראלית. חומר ניקוי בעל רמת חומציות גבוהה עושה פעולה הפוכה ומגביר את רמת קליטת הלכלוך בשטיח.

המומחים מסבירים: החשיבות של ניקוי מקצועי

שטיח הוא פריט יקר ורגיש, שקולט אבק בכמות רבה ואם אותו שטיח אינו זוכה לניקוי יסודי ומעמיק הוא עלול להוות מקור לקרדית האבק ולמחלות.

המומחים של גד קלין מצויידים במכשור מקצועי ובחומרי ניקוי איכותיים וידידותיים לסביבה.

אנו מנוסים בניקוי שטיחים מכל הסוגים ובהתמודדות יעילה עם כל סוגי הכתמים. הקפדה על ניקוי שטיחים מקצועי אחת לשנה, תסייע בשמירה על השטיח ובריאות בני הבית.

צור/י קשר עם המומחים שלנו לכל שאלה או בקשה!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר