איך מסירים כתם אקונומיקה מהבגדים?

הזמינו אותנו

איך מסירים כתם אקונומיקה מהבגדים?

בעידן המודרני בגדים הפכו זה מכבר מפריט שבני האדם לובשים כדי להתחמם או על מנת לכסות איברים מוצנעים, לאלמנט עיצובי בעל השפעה ניכרת על מי ומה שאנחנו ובמיוחד על הרושם שאותם בגדים מקנים לנו. חובבי האופנה שבנינו וגם אלו שפחות, כולם מחזיקים מלתחה בסדר גודל כזה או אחר ולכל אחד ואחת מאיתנו יש בגדים שהוא פשוט לא מוכן לוותר עליהם ויהיה מה.

לא משנה אם הבגד יקר או זול, העיקר הוא שאלו בגדים שחשובים לנו ושאנחנו רוצים לשמור עליהם במיטבם, מבחינת נראות ואיכות. העניין הוא שזה לא תמיד מצליח ובמיוחד כאשר נשפכים על הבגדים האהובים עלינו נוזלים שמותירים עליהם כתמים. לרוב הכתמים ישנם פתרונות פשוטים ליישום שמסייעים להסיר את הכתמים במהירות, אך אחד הנוזלים הפחות חביבים על בדים הוא אקונומיקה. במידה ונשפכה לכם על החולצה או המכנס אקונומיקה, חשוב שתדעו שיש מה לעשות, אמנם הפתרונות לא בהכרח יאפשרו לכם להחזיר את מראה הבגד לקדמותו.

האפשרות הראשונה היא לשפוך על כל הבגד אקונומיקה וכך להפוך את הכתם לצבע של הבגד כולו. מצד אחד זה ישנה את הצבע של הבגד, אך מאידך הוא יעלים את הכתם. אופציה נוספת היא לגזור את החלק שהוכתם באקונומיקה ולתפור או לגהץ במקום טלאי שישתלב עם מראה הבגד. אם מדובר בג'ינס, האלטרנטיבה של פאץ' יכולה לעבוד מצוין.  

במידה והצבע שעליו נשפך כתם האקונומיקה הוא כהה, אפשר לרכוש צבע לבגדים, כמו לדוגמא אידיאל צבע לבגדים שמגיע ב-11 גוונים שונים, לצבוע ולאחר מכן לכבס בנפרד. בכל אופן לא כדאי לצבוע בלורד, כפי שאתם עשויים לקרוא במדורי עצות שונים ברחבי הרשת, משום שהלורד מדגיש את הכתם יותר.

המומחים של גד קלין ממליצים:

אקונומיקה זה חומר חזק שעלול ליצור כתמים קשים ובלתי ניתנים להסרה על בדים ולעיתים גם על מרצפות. חשוב שתדעו שכאשר אקונומיקה נשפכת על בגד היא לא יוצרת כתם אלא הבהרה של הצבע ולכן שיטות ביתיות לניקוי כתמי אקונומיקה שיכולות לסייע בכתמי אקונומיקה על מרצפות, הן בהכרח לא השיטות שיעזרו לכם להסיר את הכתם מהבגדים.

אנו מציעים לכם לפעול לפי הטיפים שהזכרנו לעיל ובמידה ואף אחד מהפתרונות שהוצעו לא מצליח ו/או שאינכם מעוניינים לעשות ניסיונות על פריט הלבוש האהוב, כל שנותר לעשות הוא להשלים עם זה שהבגד שאתם אוהבים הוכתם לבלי שוב ועתה עליכם לרכוש בגד חדש, שיחליף את זה שניזוק מהאקונומיקה. בסופו של דבר לדעת לשחרר זה משהו שחייבים ללמוד בחיים ואין כמו התנסות על שחרור בגדים כדי להתכונן לשחרורים גדולים וכבדים יותר שתאצלו עוד להתמודד עמם בהמשך.

עלויות

העלויות לטיפול בכתמי אקונומיקה על בגדים הן מזעריות, שכן אלו הן שיטות קלות לביצוע, שלא דורשות יותר מכמה שקלים בודדים, בין אם לטובת רכישה של צבע לבגדים ובין אם כדי לתפור פאץ' חדש. במעמד זה חשוב לציין שהמומחים של גד קלין מציעים גם סידור של הבגדים בארון ובין היתר, ניקוי רהיטים ובכלל זאת גם ניקוי של הארון עצמו, זאת בעלות כוללת לניקיון מקיף של הבית, בסך 8-15 ₪ למ"ר.

רוצים לדעת יותר? אנחנו מזמינים אתכם לשיחה אישית עם מומחה ניקיון!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר