מה עושים כדי להסיר חלודה מהמוט של הדוש במקלחת?

הזמינו אותנו

מה עושים כדי להסיר חלודה מהמוט של הדוש במקלחת?

חלודה היא האויב הגדול ביותר של ברזלים והסיבה לכך נעוצה לא רק בהיותה של החולדה גורם מכער ולא אסתטי, אלא גם משום שהחלודה לאורך שנים פוגעת בברזל וגורמת לו להרס שיכול להגיע עד כדי התכלות מוחלטת. אנו פוגשים את החלודה בצמתים שונים בחיינו והיא יכולה להופיע במקומות לא צפויים וגם בכאלו שמועדים לפורענות, כמו לדוגמא על סירות, או באזורים אחרים בהם הברזל בא במגע עם מים, למשל במקלחת.

אנשים רבים פונים אלינו עם שאלה שחוזרת על עצמה והיא כיצד להיפטר מהחולדה על המוט של הדוש בחדר האמבטיה. נדגיש, שחלודה נוצרת בעקבות תהליך שעובר הברזל כתוצאה ממגעו עם מים וחמצן. מיותר לציין שמוט הדוש במקלחון או באמבטיה בא במגע עם כמויות מים גדולות על בסיס יומיומי ולכן, בין היתר, הוא מתכסה בחולדה שכולנו כל כך נרתעים ממנה.

כדי להסיר את החלודה ממוט הדוש ואגב גם במקומות אחרים בהם היא מצטברת, ניתן להשתמש במסיר חלודה כמו סנו אנטי קלאק ו/או השיטות הביתיות והמוכרות ובכלל זאת: הכנת תערובת מאבקת סודה לשתייה, מיץ לימון, מלח, חומץ לבן, בירה או גם וגם.

כדאי לשפשף את האזור הנגוע בחלודה בעזרת החומרים הטבעיים שהוזכרו לעיל ורצוי יותר במקום להשתמש בסקוץ' רגיל, לקחת תפוח אדמה, לחצות אותו לשניים ולשפשף את החלודה בעזרתו. אגב, גם צחצוח של החלודה עם מברשת ומשחת שיניים יסייע להסיר את החלודה.

המומחים של גד קלין ממליצים:

העצה הראשונה של המומחים שלנו בכל הנוגע בהסרת כתמי חלודה ממוט האמבטיה, היא להקדים תרופה למכה וזה אומר לצמצם ככל הניתן את המגע של הברזל עם מים. על השאלה מהי הדרך הטובה ביותר ליצור את ההפרדה הזו נענה שהחומר שהכי לא משתלב עם מים הוא שמן ובדיוק בשביל זה אנחנו ממליצים לכם למרוח שמן צמחי כלשהו על המוט והדוש ולהשאיר לכל הלילה. לאחר מכן בבוקר יש להסיר את השמן בעזרת מטלית יבשה או נייר סופג, בשום פנים ואופן לא עם מים. בפעם הבאה שמים יגעו במוט הם לא ירצו להישאר שם ואתם תרוויחו מוט נקי מחלודה.

אם ניסיתם את כל הטיפים שהוזכרו בכתבה ועדיין החולדה לא משחררת מהמקלחת שלכם, כדאי להזמין חברת ניקיון מקצועית ולבחון את הבעיה. יתכן ומדובר במוט לא איכותי מספיק שיש צורך להחליפו או שפשוט לא ניקיתם כמו שצריך. כך או כך המומחים של גד קלין ישמחו לסייע לכם לנקות כל מה שתרצו, כולל ניקיון אמבטיות מקיף וכן שירותי ניקיון נוספים לבית, באופן קבוע, אחרי שיפוץ או לפני החגים.

עלויות

על השאלה כמה עולה השירות לא ניתן לתת תשובה חד משמעית שכן איננו מגיעים לטובת ניקיון של חלקים בודדים מהאמבטיה, אלא אנו מספקים את שירות הניקיון הזה כחלק מניקיון מקיף לאמבטיה או דירה. המחיר לדוגמא לניקיון כולל של הבית הוא בין 8-15 ₪ למ"ר ואם תרצו להוסיף לניקיון הרגיל גם ניקיון בחדר האמבטיה שכולל גם הברקת מרצפות, המחיר יהיה בין 6-12 ₪ למ"ר.

רוצה לדעת יותר? פנה/י אלינו בפורום!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר