כל מה שחשוב לדעת על ניקיון בבתי ספר!

הזמינו אותנו

כל מה שחשוב לדעת על ניקיון בבתי ספר!

הורים ששולחים את ילדיהם לבית הספר, מקווים להאמין שהילדים יקבלו בבית הספר חינוך טוב, הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית.

לא ניכנס לדיון בנוגע לרמת החינוך בבתי הספר בישראל, שכן מדובר בנושא מורכב וטעון, אלא נתמקד בעובדה שלעומת רמת החינוך, על רמת הניקיון בבתי ספר דווקא ניתן להשפיע בפשטות.

לניקיון בבתי ספר, לא פחות מניקיון בגני ילדים, יש חשיבות רבה. מדובר במרכיב שמשפיע באופן דרסטי גם על הבריאות של הילדים ולא פחות חשוב, על האווירה הכללית בבית הספר. שכן, בית ספר נקי ומסודר, הוא בהכרח מקום שילדים רוצים יותר ללמוד בו, לשחק בו ובקיצור - לשהות בו.

בסקירה הבאה נסביר מדוע כל כך חשוב להקפיד על ניקיון בבתי ספר ונציע טיפים פרקטיים שיסייעו לשמור על רמת ניקיון גבוהה במוסד החינוכי באופן שוטף בשגרה וכמובן, בהנחה שרוצים לחדש את בית הספר משנה לשנה, לדוגמא, בחופשת הקיץ ולבצע ניקיון מיוחד.

למה כל כך חשוב לשמור על ניקיון בבתי ספר?

כאמור, ניקיון בבתי ספר זה משהו שאסור לוותר עליו וחלק מהסיבות לכך כבר הוזכרו קודם לכן. מלבד האמור לעיל, הניקיון והסדר בבית הספר חשובים מאוד בשל שתי סיבות מרכזיות: חוסר המודעות של הילדים להיגיינה אישית וסביבתית והיותו של בית הספר קרקע פורייה למחלות וזיהומים.

חוסר מודעות להיגיינה אישית וסביבתית

ילדים קטנים עדיין לא סיגלו לעצמם הרגלי היגיינה אישית כמו של מבוגרים. זה אומר שהם לא באמת שמים לב לכללי הניקיון הנדרשים כשהם יושבים בכיתה, מתפנים בשירותים ומשחקים עם חבריהם בחצר בהפסקה. הם שוכחים לשטוף ידיים, מחטטים באף, משחקים בחול ואחר כך ניגשים לכריך עם החביתה בידיים מלוכלכות וכך הלאה.

לא זאת בלבד, אלא שגם מבחינת היגיינה סביבתית הם לא מי יודע מה. מה זה אומר? שהם לא מודעים לכך שלא כדאי להתחבק עם חבר לכיתה שהגיע אחרי מחלה וממש לא מומלץ להיצמד לילדה שיושבת לידם בכיתה עם כינים. חוסר המודעות להיגיינה אישית וסביבתית הופכים את בית הספר למקום שהרבה יותר קריטי לנקות בתדירות גבוהה.

ביה"ס כקרקע פורייה למחלות ולזיהומים

ילדים קטנים נוטים להיות חולים יותר מאשר מבוגרים ועל זה אין עוררין. הסיבות להידבקויות רבות ומגוונות ומה שמשותף לכולן זה שבגילאים צעירים, הסביבה החינוכית של הילד, זו שאמורה להוות עבורו מקום בטוח ומוגן, עלולה להיות קרקע פורייה למחלות וזיהומים, אם לא דואגים לנקות אותה כהלכה.

בבתי ספר ובמיוחד בבתי ספר יסודיים, ילדים נדבקים ומדביקים זה את זה ולא די בכך, אלא שההורים נוטים לשלוח ילדים חולים לבית הספר, בתקווה ש"לא נורא, זה רק שיעול ויעבור" או "נתתי לו אקמול ותכף החום ירד, הילד לא באמת חולה" וכך הלאה. הרוטינה הזו חוזרת על עצמה ויוצרת מעגל של מחלות וזיהומים, בכיתה, בחצר ובמיוחד באזור השירותים, ששם רמת הלכלוך עלולה להיות גדולה אף יותר.

אז מה צריך לעשות כדי לשמור על הניקיון?

למרות כל מה שנאמר עד כה, כדאי לדעת שלפני שממהרים לפחד ולהכריז על בית הספר כמקום מסוכן, מוכרחים לקחת נשימה עמוקה ולהבין שלכל דבר יש פתרון וגם כאשר מדובר על ניקיון בבתי ספר.

מה שאפשר וצריך לעשות כדי לשמור על הניקיון והסדר בבית הספר זה להשכיר שירותי ניקיון על בסיס קבוע ויתרה מכך, להזמין חברת ניקיון מקצועית אחת לתקופה, כדי לבצע ניקיון יסודי יותר בחדרי השירותים, לבצע ניקוי עובש במידה והצטבר כזה במהלך הגשמים, ניקיון בחצר, צביעה של כלל הכיתות והמרחבים בבית הספר וכיוצא בזה.

נחדד ונאמר שתמיד עדיף שהניקיון ייעשה בחגים או בסוף שבוע, שאז ניתן לבצע בבית הספר גם הדברה ולוודא שהילדים חלילה לא יבואו במגע עם חומרי ההדברה או חומרי הניקיון החזקים שבהם השתמשה חברת הניקיון.

בנוסף, חשוב לוודא שמשתמשים אך ורק בחומרי ניקיון איכותיים וידידותיים לסביבה ובכל אופן לזכור שמדובר בבית ספר ועל כן החשיבות של ניקיון יסודי עם חומרי ניקיון ברמה גבוהה, שאינם מסוכנים, היא גדולה. שימו לב שבמידת הצורך נמליץ גם על ביצוע פוליש וזאת בהתאם לסוג הרצפה ולמצבה.

אנו בחברת הניקיון גד קלין מומחים בניקיון בתי ספר ומתחייבים לספק לכם שירות מקצועי, אפקטיבי ומשתלם, לכל צרכי הניקיון המיוחדים בבית הספר. יש לנו צוות ניקיון מנוסה, שיודע להשתמש במכשור מתקדם וחומרי ניקוי איכותיים ואנחנו מבטיחים לבצע עבודה מבריקה, לשביעות רצונכם המלאה. אנו רואים בניקיון בבתי ספר שירות חובה ושמחים להציע ללקוחותינו מעטפת מלאה לניקיון מיטיבי ויעיל.

פנו אלינו לשאלות נוספות וקבלת הצעת מחיר!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר