מדריך מקיף: איך לשמור על ניקיון בבית עם בעלי חיים?

הזמינו אותנו

מדריך מקיף: איך לשמור על ניקיון בבית עם בעלי חיים?

ידוע שהכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם ואצל חלקנו, גם החתול. אנשים שאוהבים בעלי חיים, מאמצים חיות מחמד, שהופכות לחלק בלתי נפרד מהמשפחה ובאופן ישיר, גם מהבית. לצד האהבה הגדולה שבעלי החיים מעניקים לנו, הם דורשים גם לא מעט תשומת לב ואנרגיה - להוציא את הכלב לטיול, להחליף לחתול את הקקי בוקס, לתת להם מים ואוכל, לשחק איתם, לקחת אותם לווטרינר כשהם חולים וכך הלאה.

כאמור, בעלי החיים מכניסים לחיינו הרבה שמחה, אבל אם להודות באמת, גם לא מעט לכלוך ובאלגן. כדי לא להיות משועבדים לניקיון 24/7 ועל מנת שתוכלו ליהנות מבית נקי ומסודר, למרות שדרים בו גם בעלי חיים, חשוב מאוד להכיר את הטריקים שלנו לניקיון. אלו שיעזרו לכם למצוא את האיזון בין האהבה לחיות המחמד לבין הצורך, המובן וההגיוני, לשמור על הבית נקי.

וודאי יצא גם לכם לא פעם להתמרמר על הלכלוך בבית בגלל בעלי החיים ולומר בייאוש: נמאס לי מהשערות שמפוזרות בכל מקום! מה יהיה עם כתמי השתן?! נשבר לי מהריח הנוראי בסלון!

החדשות הטובות הן שזה לא חייב להיות ככה. אז איך בכל זאת אפשר לגדל בבית בעלי חיים ולחיות בסביבה נקייה ובטוחה? להלן כל הטיפים שיצילו את הבית שלכם מאנדרלמוסיה.

מומלץ לנקות "בקטנה" מידי יום

הטיפ הראשון, שאולי עשוי להישמע כמטלה מפרכת וקשה, הוא להקפיד לנקות את הבית מידי יום. עכשיו אתם בטח חושבים לעצמכם שהרבה יותר מתיש לנקות כל יום מאשר פעם אחת במרוכז בסוף השבוע, אבל האמת היא שזה לא לגמרי נכון. אם תקפידו לאוורר את הבית מידי יום כדי שלא יצטברו בו ריחות רעים, לטאטא, לשאוב אבק (ושיער!) מהשטיחים והספות ולנקות כתמים ברגע שהם קורים, בוודאות תוכלו לשמור על הבית נקי יותר.

יתרה מכך, ניקיון "בקטנה" במהלך השבוע, יהפוך את הניקיון הרציני שיבוא לאחר מכן בסופשבוע, להרבה יותר פשוט ומהיר. כך תרוויחו פעמיים, שכן, גם תוכלו ליהנות מבית נקי וריחני בכל ימות השבוע וגם תידרשו לפחות מאמץ בניקיון הגדול.

שיטות יעילות להסרת הכתמים

כלבים וחתולים ובמיוחד גורים, נוטים לפזר את מימיהם ברחבי הבית, לאו דווקא במקומות המיועדים לכך. זה מרגיז ומעייף, אבל זה המצב. גורים לרוב יעשו את הצרכים שלהם על הרצפה ואפילו על הספות והמיטות. כמו כן וללא קשר לניקיון, מוכרחים לחנך את בעלי החיים לעשות צרכים רק בארגז החול או אם מדובר על כלבים, בגינה. כך או כך, כדי להסיר כתמים של שתן ו/או צואה, חשוב מאוד לנקות בשנייה שקלטתם את הכתם ולא כמה שעות אחרי.

מה כן? חומץ ומים - חומץ ומים יעזרו לכם לנקות כתמי שתן של בעלי החיים. אפשר להשתמש בתערובת הזו ולהספיג את הכתם בעזרת מטלית או ספוג. כדאי לטפוח קלות על הכתם ובכל מקרה לא לשפשף, משום שהשפשוף מחדיר את הכתם עמוק יותר. חומץ ומים יסייעו לכם להיפטר מהכתמים ולנקות ספות, שטיחים או כל אזור נגוע אחר בבית.

מה לא? אקונומיקה - כולנו נוטים לשפוך אקונומיקה לחיטוי ברגע שאנו מגלים כתמים בבית ובפרט כתמי שתן, אבל מה שאנחנו לא יודעים הוא שמדובר בטעות חמורה. אקונומיקה מכילה כמות גדולה של אמוניה, חומר שמגביר ריח של שתן וגורם לבעל החיים שלכם להריח את השתן חזק יותר. מיותר לציין שאם בעל החיים יריח את השתן של עצמו באזור הנגוע, זה יעודד אותו לחזור ולהשתין שם בשנית ולא להפך ולכן אל תשמשו באקונומיקה כדי לנקות כתמים שכאלו.

במקום זה אתם יכולים להשתמש בחומרי ניקוי שאינם מכילים אמוניה. הניסיון מלמד שחומרי ניקיון איכותיים לרצפה ללא אמוניה, חומרי ניקיון ריחניים, עדיפים ויעשו את העבודה טוב יותר.

מה לעשות עם שיער שמצטבר?

מעבר לכתמי השתן של בעלי החיים, יש בעיה נוספת ורצינית לא פחות והיא כמויות השיער שמצטברות בכל פינה בבית. בעלי חיים ועל אחת כמה אם מדובר על כאלו עם שעירים עם פרווה שופעת, נוטים להנשיר שיער ועם כל האהבה לבעל החיים, את השיער שלו אנחנו מעדיפים עליו או מחוץ לבית. כדי להיפטר מכמויות השיער ניתן כמובן לשאוב את הבית, אבל יש כמה דברים נוספים שאפשר לעשות ושסביר להניח יהיו יעילים יותר ויידרשו פחות זמן ואנרגיה.

מברשת צפופה - ישנן מברשות צפופות ייעודיות לניקוי שערות של בעלי חיים. מברשת צפופה תאפשר לכם לסרק את הספות, לנקות את השטיחים והבגדים ולהסיר את גושי השיער שמצטברים עליהם בגלל בעלי החיים. כמו כן, המברשת הצפופה לא תפזר את השיער למקומות אחרים, אלא תשמור בתוכה את השיער, מה שיאפשר לכם לזרוק אותו לאחר מכן ישירות לפח האשפה.

כפפות גומי - טיפ נוסף ויעיל הוא להשתמש בכפפת גומי. שימו על ידיכם כפפות גומי, הרטיבו אותן מעט במים ותעבירו את הידיים על האזורים שבהם הצטברו כמויות גדולות של שיער. את השיער כמובן יש לזרוק לפח ולא לכיור וזאת על מנת לא ליצור סתימה.

רולר דביק - בדומה לכפפות גומי, גם רולר דביק יכול לעזור לכם להיפטר מהשיער של חיות המחמד. רולר דביק יאסוף אליו את כל השיער שהתפזר בחלקי הבית ולאחר מכן תוכלו לזרוק את גלילי הרולר ולהשתמש בפסים דביקים חדשים. השיטה הזו מהירה יותר משימוש בכפפות גומי, אבל היא דורשת רכישה של מספר רולרים, שכן, לא ניתן למחזר אותם כמו את כפפות הגומי.

וכמובן - להיפטר מהריח הרע

אחרי שדיברנו על ניקיון יומיומי ועל טיפים להעלמת כתמים ושיערות, הגיע הזמן להתייחס לנושא הריחות בבית. בעלי חיים, נקיים ככל שיהיו, מפיצים ריח רע ועל זה אי אפשר להתווכח. ריח הגוף של חיות המחמד הוא לא תמיד הנינוח הכי נעים לאף האנושי וכך גם ריח הפה שלהם. כדי שהבית לא יתמלא בנינוחות לא נעימים ועל מנת שבעלי החיים לא ידיפו ריח רע, יש כמה דברים שניתן לעשות.

שימוש בקפה - פולי קפה מסייעים לנטרל ריחות רעים ומומלץ להניח קופסאות פתוחות עם פולי קפה או לחלופין עם קפה שחור, באזורים מוצנעים בבית. הקפה סופח את הריחות הרעים וכך מונע מהם להשתלט על האווירה בבית.

שמנים אתרים - שמנים אתרים בעלי ריחות תפוז, מנטה וכיוצא בזה, מסייעים להפיץ ריחות טובים בבית. כמו כן, מעבר לריח הטוב שהם מפיצים, הם גם מונעים מבעלי החיים להתקרב לאזורים שבהם מורחים אותם. איך?

מערבבים שמן אתרי עם מים, שמים בשפריצר ואז מפזרים על השיש ו/או על אזורים נוספים בבית שאליהם את לא רוצים שהחיות יתקרבו. הריח של השמנים הללו לא אהוב על החיות שלכם, מה שימנע מהם להגיע למטבח או לפינות אחרות בבית שבהן הם לא רצויים.  

סודה לשתייה - תוסיפו לארגז החול של החתול אבקת סודה לשתייה ותוכלו לנטרל את הריחות הרעים שיוצאים ממנו. זאת כמובן כתוספת לחול מתגבש, שמסייע גם הוא לשמור על ריח סביר מהארגז. אגב, סודה לשתייה רלוונטית לא רק לארגז החול של החתול, אלא גם להסרת כתמי שתן.

פטרוזיליה באוכל - הוספת פטרוזיליה לאוכל של חיות המחמד מסייעת לשפר את ריח הפה שלהם. הפטרוזיליה שמעורבבת באוכל משפרת את הריח שיוצא מפיהן של חיות המחמד וללא קשר לריח, היא גם טובה למערכת העיכול שלהם.

אקסטרה טיפים לניקיון יעיל ומוצלח!

מעבר לטיפים לעיל, אנחנו ממליצים לכם מקרב לב לשים שעוונית מתחת לצלחות האוכל והמים של החיות ולנקות אותה בקביעות. כמו כן, להחליף את האוכל והמים בתדירות גבוהה כדי לשמור על הטריות שלהם, למנוע ריח רע ולהרחיק מזיקים שאוהבים אוכל ומים שעמדו. בנוגע למזיקים, חשוב מאוד לבדוק שאין לחיות שלכם פרעושים ופשפשים, לבצע ניקוי יסודי מעת לעת ולצייד אותן בקולר נגד פרעושים ופשפשים או לחלופין, בעוגיות מיוחדות לבעלי חיים שמרחיקות את אלו.

בנוסף, כדאי להבריש את חיות המחמד מחוץ לבית ולפחות פעם בשבועיים, כדי שלא יצטברו גושי שיער שיפלו ברחבי הבית וגם לכבס את השמיכות והצעצועים של חיות המחמד, על מנת שאלו לא ידיפו ריחות רעים. ואם בריחות עסקינן, תמיד טוב להרתיח סיר ובתוכו אבקת כביסה מהולה במים, כדי לשפר את הנינוחות בחלל הבית.

במעמד זה נסביר שניקיון מזגנים הכרחי גם הוא כדי לשמור על הבית נקי ובמיוחד על בית שבו מתגוררים לא רק אנשים, אלא גם בעלי חיים. המסננים של המזגן צוברים אבק, שיער וריחות רעים והם מפיצים בבית את האוויר המלוכלך, שגורם לריח רע ופוגע בבריאות של כולם. לכן, עליכם להקפיד על ניקוי מזגנים יסודי מינימום פעם בחודשיים.

לסיכומו של עניין, מומחי הניקיון של גד קלין מציעים לכם ליישם בקביעות את הטיפים שהבאנו לפניכם בכתבה וזאת במטרה לשמור על היגיינה, ניקיון וסדר בביתכם.

מעבר לניקיון ביתי, חשוב מאוד להזמין חברת ניקיון מקצועית מעת לעת, כדי לרענן את הבית, לחדש את הרצפה באמצעות פוליש ולהגיע גם לאזורים הנידחים שלא הצלחתם לנקות לבד. הקפדה על ניקיון בבית שיש בו חיות מחמד, תשפר משמעותית את איכות החיים של כל הדיירים, גם אלו ההולכים על שניים וגם אלו ההולכים על הארבע.

יש לכם שאלות נוספות? פנו אלינו!

תחומי ההתמחות שלנו
הצעת מחיר
פוליש
ניקיון בתים
ניקוי שטיחים
צביעת דירות
ניקוי מוסדות
ליטוש רצפות
ניקוי משרדים
ניקוי חלונות
ניקוי ספות
חדרי מדרגות
יצירת קשר